Uzyskanie odpowiedniego aromatu i smaku wymaga wykorzystania często wielu przypraw. Najczęściej czyni się to podczas gotowania, choć wiele osób woli to robić w przypadku już gotowych dań. Niezbędny będzie młynek do przypraw, który jest dostępny w wariantach manualnym i elektrycznym. Wśród wytwórców tych produktów są firmy: Peugeot, CrushGrind, Fissler, Joseph Joseph, Kitchen Craft, Kyocera, Microplane, Oxo, Robert Welch, Skeppshult, Tala, Wesco i WMF. Duże znaczenie ma również zastosowany materiał. Może nim być choćby drewno lub aluminium, co przekłada się zarówno na wygląd, jak i trwałość.

Młynki do przypraw

Elektryczny młynek do przypraw WMF Elektryczny młynek do przypraw WMF
Producent: WMF
Cena: 329,00 zł
szt.
zobacz więcej
Młynek do soli czerwony 25 cm Tala Młynek do soli czerwony 25 cm Tala
Producent: Tala
Cena: 140,00 zł
szt.
zobacz więcej
Młynek do soli Good Grips OXO Młynek do soli Good Grips OXO
Producent: Oxo
Cena: 140,00 zł
szt.
zobacz więcej
Młynek do chili X-PLOSION Gefu Młynek do chili X-PLOSION Gefu
Producent: Gefu
Cena: 175,00 zł
szt.
zobacz więcej
Młynek do chilli Ouessant Peugeot Młynek do chilli Ouessant Peugeot
Producent: Peugeot
Cena: 239,00 zł
szt.
zobacz więcej

Niebanalny, nowoczesny design młynków do przypraw 

Elektryczne młynki do przypraw muszą przyciągać też wzrok klientów, stąd kuszą atrakcyjnym designem i dopracowanym wzornictwem. Wśród takich opcji warto wymienić model Kyocera z ceramicznymi żarnami. Jedynym zadaniem użytkownika jest naciśnięcie właściwego przycisku, a reszta zostanie automatycznie zrealizowana. Regulacja grubości mielenia oraz ponadprzeciętna odporność na korozję to główne atuty przedstawionego wyrobu. Z kolei każdy młynek Microplane może być przeznaczony do oddzielnej przyprawy. Ten sprzęt posiada silikonową zatyczkę pełniącą funkcję ochraniacza oraz zapobiegającą osadzaniu się resztek. Jednak unikalna jest zwłaszcza ostrość, jaką otrzymuje się poprzez specjalną technologię fototrawienia. Do uzyskiwania powierzchni tnących stosuje się światło wraz ze środkami chemicznymi.

 

Różnorodne warianty młynków do przypraw

Oprócz wersji elektrycznej wielu zwolenników wybiera także opcję manualną. Ręczny młynek do przypraw jest przede wszystkim niezwykle użyteczny. Pokazują to też modele Tala i Oxo. Pierwszy z nich jest wyposażony w niezawodny mechanizm mielący. O klasie materiałowej i długiej żywotności świadczy fakt, iż został objęty aż 25-letnią gwarancją producenta. Tradycyjne oraz klasyczne kształty powodują, że taki produkt odnajdzie się w każdej kuchni. Można również bez kłopotu ustawić grubość mielenia, zgodną z konkretnymi potrzebami. Jeśli chodzi o Oxo, wytwórca w jednym z typów zdecydował się na wykorzystanie drewna bukowego o idealnie gładkim wykończeniu. Codzienną obsługę zdecydowanie ułatwia antypoślizgowy uchwyt, dzięki któremu młynek nie wypadnie nawet z wilgotnej dłoni.

 

Ręczny młynek do przypraw - niezbędnik w każdej kuchni

Bez względu na fakt, czy obowiązki kuchenne w domu należą do mężczyzny, czy kobiety, takie drewniane młynki do pieprzu są równie funkcjonalne. Zastosowany materiał wskazuje jednak na pewne przywiązanie do tradycji, widoczne też w aspekcie wizualnym. Warto zatem przybliżyć produkty Skeppshult i Rome. Pierwszy z wytwórców postawił na nieco oryginalną formę, w której dużą rolę odgrywa pokrywka z drewna dębowego. Cały zestaw zawiera też element ścierający oraz pojemnik na przyprawy. Ten młynek może jednocześnie służyć ich przechowywaniu. Rome to gustowne wyroby z zastosowaniem drewna brzozowego. Wykorzystany mechanizm pozwala na szybkie ustawienie grubości mielenia oraz proste napełnianie. Znacząco skraca to czas potrzebny na aplikację pieprzu, soli, ziół czy goździków. Do tego dochodzi też naprawdę długa żywotność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl