Tłuczek do mięsa to bez wątpienia jeden z podstawowych artykułów kuchennych. Trudno wyobrazić sobie przygotowywanie bez niego nie tylko kotletów schabowych, ale też m.in. dań z wołowiny, karkówki czy drobiu. To właśnie dzięki niemu ubijanie wspomnianych produktów spożywczych odbywa się szybko i efektywnie, pozwalając nam uzyskać kawałki mięsne o dokładnie takiej grubości, jakiej oczekujemy. Poza tym wykorzystanie tłuczka do mięsa pozwala zmodyfikować strukturę mięsa w taki sposób, aby zastosowane przyprawy przeniknęły w głąb, powodując tym samym, że podczas spożywania go możliwe jest uzyskanie niespotykanych wcześniej doznań smakowych.  


Tłuczki do mięsa ze stali nierdzewnej i innych równie trwałych tworzyw

Widniejące w ofercie naszego sklepu tłuczki do mięsa charakteryzują się bardzo wysokim poziomem trwałości wskutek zastosowania w procesie ich produkcji wysokiej jakości, starannie wyselekcjonowanych tworzyw – w tym stali nierdzewnej. Na ich korzyść przemawia również fakt, że posiadają głowice, których poszczególne strony ułatwiają rozbijanie określonych produktów spożywczych. Nie od dziś wiadomo bowiem, że np. gładka powierzchnia lepiej sprawdza się przy rozbijaniu drobiu, natomiast kratkowana wykonywana jest przede wszystkim z myślą o schabie. Nabywając więc tłuczek do mięsa ze stali nierdzewnej, metalowy lub jakikolwiek inny z naszej oferty, warto więc wcześniej zastanowić się, jaki jego rodzaj najczęściej przyrządzamy w swojej kuchni.

 

Dzięki naszym tłuczkom ubijanie każdego rodzaju mięsa przychodzi z dużą łatwością

Choć proponowane tłuczki do mięsa wyróżniają się na tle wielu innych artykułów kuchennych nieco większym ciężarem, ze swobodnym operowaniem nimi poradzi sobie każdy. Duża w tym zasługa odpowiedniej długości uchwytów, za sprawą których wykonywanie prawidłowych ruchów przychodzi z dużą łatwością. Warto jednocześnie zwrócić uwagę na to, że w przygotowanej przez nas ofercie znajdują się nie tylko klasyczne tłuczki do mięsa metalowe i stalowe, ale też rzadziej spotykane żeliwne modele. Tego rodzaju akcesoria znakomicie pełnią swoją rolę szczególnie w sytuacji, gdy wykorzystywane są w połączeniu z mięsem, które wcześniej osiągnęło wysoką temperaturę. Nie przywierając do powierzchni żeliwnego tłuczka, może ono zostać o wiele łatwiej i szybciej rozbite.

 

Wykorzystywane w najlepszych lokalach gastronomicznych tłuczki do mięsa

Kolejną zaletą możliwych do nabycia w naszym sklepie tłuczków do mięsa jest to, że po użyciu można je łatwo i sprawnie wyczyścić, a następnie osuszyć. W tym celu wystarczy umyć je pod bieżącą wodą lub w zmywarce (poza modelami żeliwnymi), a następnie przetrzeć delikatnie ścierką lub gąbką. Wszystkim osobom zapoznającym się z naszą ofertą radzimy również zwrócić uwagę na charakterystyczne dla większości tłuczków do mięsa zaczepy, dzięki którym przechowywanie ich na haczykach nie stanowi żadnego problemu. Podobnie zresztą jak nabycie wybranych artykułów w atrakcyjnej cenie i dużej ilości, co skłania kolejne osoby do złożenia zamówienia w naszym sklepie, oferującym całą paletę innych przyrządów niezbędnych w domowych kuchniach, jak i renomowanych lokalach gastronomicznych.   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl