Ustalenie odpowiednich proporcji składników danej potrawy wymaga przede wszystkim zastosowania właściwych technik pomiaru. Muszą odpowiadać wskazaniom zawartym w konkretnych przepisach. Tylko wtedy efekt będzie urzekał swoim smakiem i aromatem. Do tego celu trzeba wykorzystać elektroniczne wagi kuchenne, stworzone przez renomowanych producentów, wśród nich znajdują się między innymi firmy: Joseph Joseph, Kitchen Craft, Typhoon, Wesco i WMF. Jeśli chodzi o odmiany samego produktu, można z kolei wyróżnić głównie cyfrową oraz mechaniczną. Inny podział dotyczy posiadania dodatkowej misy lub też wersji całkowicie płaskich.


Intuicyjność obsługi oraz wysoka precyzja pomiaru

Takie precyzyjne wagi kuchenne są bardzo proste w obsłudze i z dużą dokładnością odmierzą gramaturę danego składnika. W przypadku odmian cyfrowych należy wyróżnić na przykład: Cake Couture i WMF. Pierwsza z nich wykonana jest z trwałego i grubego szkła, zapewnia właściwą odporność na uszkodzenia. Ma także niezbędne funkcje, takie jak tarowanie, sumowanie mas składników i samoczynne wyłączanie w przypadku braku użytkowania. Za obsługę odpowiadają czytelne przyciski, a nabywca otrzymuje w zestawie potrzebne baterie. Z kolei drugi typ oferowany jest w różnorodnych wersjach kolorystycznych. Elektroniczny wyświetlacz ułatwia odczyt pomiaru ze względu na świetną widoczność. Dużą trwałość gwarantują z kolei zastosowane materiały, a obciążenie wynosi aż do 5 kg.

 

Dokładne odmierzanie gramatury składników na wadze elektronicznej

Nowoczesne urządzenia kuchenne to także doskonała funkcjonalność. Składają się na nią na przykład opcja automatycznego wyłączania, stabilna powierzchnia ważąca, a także wskaźnik naładowania baterii. Potencjalny użytkownik może wybrać preferowaną jednostkę masy, jak również odmierzyć objętość cieczy. Elektroniczne wagi kuchenne są więc niezwykle przydatne podczas przyrządzania wieloskładnikowych dań. Wielu klientów ceni jednak przywiązanie do tradycji i sprawdzonych już rozwiązań produktowych. W takim przypadku wybiorą więc wagę mechaniczną. Mogą zdecydować się choćby na model Wesco, Kitchen Craft czy Typhoon. Pierwsza odmiana to głównie wersja retro, która może zostać dopasowana do określonego wystroju kuchni. Jednostką miary są zarówno kilogramy, jak i funty. Należy zwrócić uwagę na łatwość w utrzymaniu czystości.

 

Trwałość eksploatacyjna elektronicznych wag kuchennych

Wśród klasycznych odmian znajdują się również wyroby Kitchen Craft. Wąska, prostokątna podstawa nie zajmuje dużo miejsca w kuchni, które można przeznaczyć na przestrzeń roboczą. Takie precyzyjne wagi kuchenne są wyposażone w dużą, wyskalowaną tarczę oraz misę stworzoną ze stali nierdzewnej. To połączenie zapewnia ponadprzeciętną trwałość eksploatacyjną, a co za tym idzie - żywotność materiałową. Ostatni z typów, czyli Typhoon, ma także istotne walory dekoracyjne. Jego misa z zaokrąglonym rantem jest ergonomiczna i naprawdę łatwa w codziennym utrzymaniu w czystości. Nie będzie zatem kłopotów z zachowaniem ogólnej higieny urządzenia. Należy pamiętać, że w przypadku składników spożywczych ma to bardzo duże znaczenie. Styl vintage cieszy się również dużym uznaniem wielu klientów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl